Kalp Ağrısının Nedenleri

Kalp Büyümesi

Kalp Deliği

İskemik Kalp Hastalığı

Açık Kalp Ameliyatı

Kalp Ritim BozukluğuKalp Ağrısının NedenleriKalp ağrısının nedenleri, çok stresli bir yaşam, düzensiz bir hayat, aşırı gayret sarfında bulunmak, fazla yorgunluk gerektiren işlerde çalışmak, sinirsel bozukluklar, şiddetli romatizmal ağrılar ve genetik olarak görülen kalp problemleri kalp ağrısı nedenleri arasında ilk sıralar da yer almaktadır.

Sindirim sistemi problemlerinde kişilere ait gözlenen bir takım bozukluklar, göğüs kafesinin ilişik sinirler de ve bunlara benzer yapılar da meydana gelen meselelerin göğüsten kalbe doğru gelen ağrı etkenine neden olduğu bilindik bir durumdur. Şayet bu ağrılar kişilerde kalp problemi olduğu anlamını taşımamaktadır. Göğüsten kalbe doğru yol alan bir ağrının problemi kalp de aranmamalıdır. Bu ağrıların nedenleri arasında yaş faktörü ve şeker hastalığı sendromu gibi hastalıklar yer alabilir.

Kalp Ağrısının Nedenleri

Kalp ağrısının nedenleri;

Kalp ağrısının pek çok nedeni olduğu gibi altında yatan bir takım hastalıklardan kaynaklanıyor olması da düşünülmelidir.

Kalp hastalıkları

 Kalp krizi, kalp kasına, kanı götüren damarların yahut bir tek damarın pıhtı veya plak oluşturması nedeniyle tıkanma gerçekleşir ve bu tıkanmanın sonucunda kişilerde kriz faktörü oluşur. Kalp krizi, kalp de meydana gelen bir ağrı veya göğüs bölgesinde bir sızı ile kendini belli edebilir. Bu ağrılar sorun yaşayan kişilerin vücutlarının üst bölgesinden yol alıp, aşağıya doğru iniş yapmaktadır. Ancak kalp de başlayan bir ağrı ve devamında mide bulantısı, nefes darlığı ile aşırı ter kaybı hastalığın ilk belirtileri arasında yer alabilir.

Kalp kası iltihabı; genelde pek çok zaman kalp krizi ile karıştırılan bir kalp hastalığıdır. Göstermiş olduğu belirtilerin aynı olmasından dolayı kalp krizi sendromu olarak da çoğu zaman düşündüren bir rahatsızlıktır. Bilhassa kalp de ağrı meydana getirmesi kriz ile her ne kadar örtüşse de kalp damarlarından her hangi birinde tıkanma gerçekleştirmez.

Kalp zarı iltihabı; kalbin etrafını çevreleyen bir zarın iltihaplanması sonucun da gerçekleşen bir hastalıktır. Kalp ağrısı ile başlayan belirtileri vardır ve devamında omuz ile boynun üst kısmını da etkileyebilmektedir. Kalp zarı iltihabı kişilerde uzun süreli boy gösterir ve kalp krizi gibi saniyeler süren bir durum söz konusu değildir.

Kalp yetmezliği; kalp ağrısı ile ilk belirtisini gösteren bir hastalıktır. Baş dönmesi ile nefes darlığı da devamın da getirdiği sorunlar arasındadır.

Mitral kapak prolapsusu; kalp ağrısı nedenleri arasında görülen bu hastalık, kalbin sol kulakçığı ile sol karıncığı arasında yer alan kapağın çalışmamasından kaynaklanır.

Kalp ağrısına neden olan diğer hastalıklar ise;

Göğüs zarı iltihabı; viral enfeksiyonlar, plevra boşluğunda gaz toplanmış olması ve pulmoner  embolinin kişilerde görülmesi ile başlayan bir hastalıktır. Kalp ağrısı ile göğüs ağrısı verdiği ilk belirtileridir.

Zatürre; göğüs içerisinde sızı ile başlayıp kalp ağrısına kadar neden olan bir hastalıktır. Öksürük, ateş ve balgam faktörü verdiği ilk belirtileridir.

Diğer nedenler,

Yemek borusunun hazla hassas bir yapıda olması, yemek borusun da görülen çeşitli kasılmalar, reflü problemi, ülser sorunları ve safra kesesinde görülen bir takım rahatsızlıklar kalp ağrısına nedenleri arasındadır.

  • Şiddetli romatizma
  • Göğüs kafesinden kaynaklı hastalıklar
  • kalbi besleyen damarların sertleşmesi veya tıkanması
  • Sinir bozukluğu
  • Aşırı yorgunluk
  • Düzensiz bir yaşam ve stres
  • Kalp kapak hastalıkları
  • Kalbe giden damarın tıkalı olması

Yayınlanma Tarihi : 16.12.2013 10:53:00Kalp Ağrısının Nedenleri Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

5 Yorum Yapılmış "Kalp Ağrısının Nedenleri"

ben0ben

africada yasiyorum ve kalbimdeki agriyla ilgili buradaki doktorlarin verdikleri aspirini kullaniyorum. ilk zamanlarda aspirin iyi geliyordu ama ssuan agrilarim biraz daha siklasti doktorlar herseyin normal oldugunu soyluyolar ve bu cok dusundurucu saniyorum hastayim kalp hastasi ne yapabilirim bi bilen varmi

2013-08-07

Kullanıcı oyu: 4,5

erkan

Efor testi yaptirdim cok iyi cikti ama kolumda arada uyusma. Oluyor ve sonrasi kalbimde sizi ve batma meydana geliyor nedendir

2013-06-11

Kullanıcı oyu: 4,5

ibrahimtokman

kalbimzamanzamanagriyor.nefesdeguclukcekiyorum.dr ise muayene sonrasi borsey yok diyerek aspirine devam diyor.

2013-04-23

Kullanıcı oyu: 4,5

ebru

kalbimde bazen oluyor

2013-04-02

Kullanıcı oyu: 4,5

Admin

Kalp Ağrısının Nedenleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Kalp Ağrısının Nedenleri konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.

2013-01-28

Kullanıcı oyu: 4,5

#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Kalp Ağrısı, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Ekim - 2014